» Dakota

Dodano: 24 maja 2016 roku, by Justyna Wydra

Takuna DAKOTA (ur.23.07.2015r.) 

rodowód – kliknij

Słodka, radosna, uśmiechnięta i śliczna – pierwsza suczka o umaszczeniu pinto urodzona z moim przydomkiem. Córka championów: Pandy (Rosja) i Szumiego (Francja).

Dakota urodziła się jako ostatni szczeniak w miocie. Była jedyną suczką pinto i od razu zdecydowałam, że zostanie w rodzinie.

Wyrosła na śliczną i bardzo miłą suczkę. Chętnie uczy się sztuczek, lubi bawić się w agility, darzy sympatią naszego kota i kucyka i kocha dzieci. To bardzo słodka, radosna suczka.

W zaprzęgu Dakota spisuje się bardzo dobrze, najczęściej biega w pierwszej lub drugiej parze. Mimo młodego wieku wyjątkowo fajnie radzi sobie w roli liderki. Potrafi ładnie współpracować w parze właściwie z każdym psem. Jest szybka i karna. 

Dakota sprawdza się w roli psa terapeuty, odwiedza z nami różne placówki, towarzyszy podczas zajęć edukacyjnych. Wystąpiła też w telewizji i reklamie. 

Dakota była na kilku wystawach, na których zdobyła oceny doskonałe i medale, tytuły Najlepszego Baby w Rasie i Zwycięzcy Młodzieży, rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski i dorosły Championat Polski. 

Wyniki badań: eyes clear (oczy wolne od chorób dziedzicznych) i stawy HD A (wolna od dysplazji).