» Podsumowanie roku 2015

Dodano: 26 grudnia 2015 roku, by Justyna Wydra

Kończy się 2015 rok… Dla naszej rodziny bardzo pozytywny, intensywny i pracowity. 🙂 Organizowaliśmy kilka pokazów psich zaprzęgów oraz Dzień Dziecka w Runowie, kilkanaście zajęć z dogoterapii, byliśmy na kilku wystawach (Panda ma już dwa wnioski CAC na championa, a April rozpoczęła Championaty Polski zdobywając CAC na grudniowej wystawie, Dakota zadebiutowała na ringu zdobywając tytuł Najlepszego Baby w Rasie, a Misja zdobyła trzy championaty i jest multichampionką). Syn Misji Aloki mieszkający w Norwegii zajął drugie miejsce na bardzo prestiżowej Europejskiej Wystawie Psów Rasowych w Oslo.

IMG_0537

Na początku stycznia do naszego stada dołączył niebieskooki piesek Balto z zaprzyjaźnionej hodowli. Balto ma duszę sportowca i sportowe korzenie (jego rodzice są liderami zaprzęgu, a rodzina zza granicy zdobyła w tym roku tytuł Mistrza Świata).

W tym roku ponownie kilka psów z naszej hodowli przeszło wzorcowo badania okulistyczne i/lub badania stawów (m.in. nasza Misja oraz Mufasa, Aloki, AplauzAngel, których właścicielom dziękuję za informacje, a także nasza Pandai Balto). Pracująca na co dzień w dogoterapii Milka (Takuna Miłość) będąc u nas w odwiedzinach miała okazję popracować w zaprzęgui sprawdziła się bardzo dobrze. Nanookukończył kurs posłuszeństwa z bardzo dobrym wynikiem i zaczął uczęszczać ze swoją właścicielką na kurs tropienia. Sylwester to urodzony sportowiec i z sukcesami startuje ze swoimi właścicielami na zawodach z dogtrekkingu. W tym roku do Sylwestra dołączyła sunia D’VIKI z naszej hodowli – miłość kwitnie, a w przyszłości pieski będą ścigać się na zawodach razem 🙂

Dostajemy regularne wiadomości od właścicieli naszych husky zza granicy: tu wielkie podziękowania dla rodziny Buffy – Szwecja, Alokiego – Norwegia i Kiry – Dania.

Lubimy być pomocni. Nasze husky wzięły udział m.in. w badaniach firmy Dr. Seidel nad psią skórą i sierścią, a ja udzieliłam wywiadu na SGGW na temat hodowli siberian husky.

Jednym z najciekawszych wydarzeń w tym roku niewątpliwie było nagranie do teledysku wokalistki Margaret, którą ciepło pozdrawiamy.

Kolejnym medialnym wydarzeniem, w którym udział wzięły nasze siberiany było nagranie do The Voice Of Poland oraz udział naszego Adiego w filmie Obce Niebo.

Psy z naszej hodowli biegały i z sukcesami ukończyły zawody w Minikowie , Mikołowie , Witowie, Gdańsku i Runowie.

My w tym roku z naszym zaprzęgiem wystartowaliśmy na wyścigach psich zaprzęgów w Witowie z wynikiem: miejsce 5 w konkurencji 7 zaprzęgów, a następnie na I Mikołajkowym Wyścigu Psich Zaprzęgów w Runowie.  Mój zaprzęg zdobył 1 miejsce w klasie C1 i był najszybszym zaprzęgiem w klasyfikacji ogólnej klas C. 🙂 Mikołajkowy Wyścig był też naszym udanym debiutem organizatorskim.

Propagujemy nasz ukochany sport także wśród dzieci i młodzieży organizując dla nich treningi.

W lato mieliśmy pierwszy miot owczarków szetlandzkich. Urodziły się trzy śliczne samczyki: dwa zamieszkały w Polsce, a jeden wyjechał do Szwajcarii. W roli mamy zadebiutowała też nasza kochana, importowana z Rosji Panda. Z jej miotu zostawiłam w domu jedną sunię Dakotę – to pierwsza urodzona w naszym domu suczka o rzadkim umaszczeniu pinto. Dakota ma już za sobą udany debiut wystawowy – otrzymała tytuł Najlepszego Baby w Rasie. Rodzeństwo Dakoty znalazło kochające domy – szczeniaczki zobaczycie w przyszłości na zawodach i wystawach. Zobaczcie jak chętnie nowych komend uczy się malutki (8 tygodni) Takuna DRAGON (klik) i jego brat DEXTER (3 miesiące) – klik.

Swoje pierwsze urodziny 22. grudnia obchodził miot „A” po Misji i Treżiku: ALISHA (Chroniony), ANANDANI (Radość) i AS-KO-LAH (Niedźwiedzie Serce), ALOKI (Blask), AYUSHI (Długie Życie) i ANOKHI (Niezwykły). Wszystkim pieskom życzymy urodzinowych duuużych kości, dużo biegania i radości :)))) 

W tym roku nasz dom odwiedziło ponad 16 husky z naszej hodowli. Między innymi:  Angel, Szaman, Moli, Sylwester, Misha, Anandani, Ibo, Milka, Avatar, Nanook, Nunatak, Nadzieja, Arya, Dragon,  Felicita i Nord.

Wolny czas z naszymi psami spędzamy jak zawsze na spotkaniach,  wycieczkach, spacerach, zajęciach z dogoterapii, treningach, pokazach, nagraniach, zawodach…. oj duży by wymieniać 🙂

Minusem posiadania psów jest to, że tak szybko odchodzą… W tym roku pożegnaliśmy moją ukochaną Snowy, za którą bardzo tęsknię.

Na stronie opublikowałam nowy artykuł mojego autorstwa pt. Cała prawda o hodowlach i pseudohodowlach”. Niedługo pojawi się kolejny artykuł dla… rodziców.

Pierwszy raz zaprojektowałam kalendarz z siberian husky na 2016 rok – mam jeszcze kilka dostępnych sztuk. Zainteresowanych nabyciem kalendarza zapraszam: kliknij.

Psy to moja pasja, a dzięki niej poznaję wielu ciekawych ludzi. W tym miejscu serdecznie pozdrawiam wszystkich życzliwych ludzi, których poznałam w mijającym roku i wszystkich Przyjaciół, którzy są z nami cały czas 🙂 Bardzo Was cenię.

Zawsze bardzo cieszę się i doceniam, gdy nowi właściciele Takun utrzymują z nami miły kontakt i wysyłają zdjęcia swoich pupili. To, że na co dzień możecie cieszyć się psem z mojej hodowli jest efektem mojej ciężkiej pracy, dużego zaangażowania i poświęceń. Niżej wstawiam mały album psów z naszej hodowli w nowych domach, a ich właścicielom życzę samych radości i sukcesów 🙂

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2016 🙂

Justyna z rodziną

www.takuna.pl