» podsumowanie roku 2018

Dodano: 20 lutego 2019 roku, by Justyna Wydra

W Nowy Rok weszliśmy z nowymi pomysłami i otworzyliśmy Bazę Maszerską Alaska (kliknij), czyli miejsce z duszą, w którym możemy zarażać kolejnych ludzi naszą pasją , pokazywać sport zaprzęgowy od kuchni i przekazywać wiedzę. 

Psy z naszej hodowli świetnie bawiły się m.in. na wyścigach psich zaprzęgów w Dąbrowie, Lubieszowie, Wieliszewie, Minikowie.

Zorganizowaliśmy dużo zajęć z dogoterapii oraz edukacyjnych z naszymi psami razem z Fundacją Alaska w przedszkolach, szkołach, domach Seniora.

Nasze psy wygrały różne wystawy, m.in. Majlo (Takuna Lovesome Blue Dream) uzyskał Championat Polski, rozpoczął Interchampionat i zdobył nominację na prestiżową wystawę CRUFTS; Takuna BABY BLUE zdobyła 1/2, złoty medal, zwycięstwo młodzieży, rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski, tytuł Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Rasy BOB i na finałach Best Of Group II ; Takuna Co Ty Na To zadebiutował jako szczeniaczek i dwa razy dostał ocenę wybitnie obiecującą i pierwsze miejsce; Takuna Cała Moja zdobyła 3 x Najlepsze Szczenię w Rasie; 2 x Zwycięstwo Młodzieży, tytuł Najlepszego Juniora w Rasie i Najlepszej Suki w Rasie, BOS, oraz wygrała największą wystawę w Europie i zdobyła tytuł European Future 2018 wygrywając w stawce z pięknymi suczkami z różnych krajów.  Takuna Im Your Dream zdobyła medal złoty, lokatę 1, ocenę doskonałą, 2x wniosek na championa CAC, tytuł Zwycięzcy Płci BOS (kliknij), lokatę 1 i ocenę doskonałą na wystawie międzynarodowej, rozpoczęła Championat Polski. Lucky Takuna Siberians zdobył wniosek CAC i uzyskał tytuł Championa Polski.  Takuna Czarodziej & Takuna Cała Moja zdobyli tytuł II Najpiękniejszej Pary Wystawy. Takuna Dakota osiągnęła ogromny sukces wracając po przerwie na ring wystawowy i na największej Europejskiej wystawie EuroDogShow2018 wygrywając klasę użytkową, zdobywając 1 miejsce, ocenę doskonałą, CWC u sędzi z Finlandii. 

Nasze łajki jakuckie na każdej wystawie, na której były wygrywały Zwycięstwa Rasy… 🙂 zdobyły : 4 x Zwycięstwo Rasy , 4 x Zwycięstwo Młodzieży, 1 x CAC, lokaty na BEST IN SHOW Ras Nieuznanych, Sasza uzyskała Championat Polski, Borys zdobył Młodzieżowy Championat Polski a Katia rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski.

Z ogromnym smutkiem pożegnaliśmy uratowanego przez nas rok wcześniej kundelka Dziadzia, który miał raka kości ;( 

Na świat przyszły fantastyczne szczeniaki po Misji i Luckym , maluszki po Xence i Montym,  oraz pierwszy i wyjątkowy dla mnie miot Dakoty z Demonem, z którego dwa psy zostały z nami. 

Przebadaliśmy z kolejnymi doskonałymi wynikami następne psy, które mają oczy wolne od chorób genetycznych i idealne stawy

Otrzymałam dużo pozytywnych wiadomości, mail i telefonów od właścicieli Takun, część z nich jest tu (klik) , tu (klik) , kliknij znów,  jeszcze raz, tu też

Nasze psy znalazły się na plakacie wyścigów (kliknij). 

Za nami niezliczona ilość treningów, dużo biegania, błota, śniegu, zabawy i spotkań 🙂 m.in. z okazji Dnia Kobiet

Rok zakończyliśmy pracowicie, przywitaliśmy nowego członka rodziny Franka, niestety to był tez czas nerwów z powodu nagłej i gwałtownej choroby mojej ukochanej Kany… teraz snujemy plany na przyszły rok…