» Dom Seniora lipiec 2018

Dodano: 27 listopada 2018 roku, by Justyna Wydra

Kolejne miłe zajęcia za nami … psy dają radość, motywują do ćwiczeń. To dla nas i dla pacjentów ważne zajęcia, dające dużo uśmiechu, satysfakcji i refleksji… tym razem na zajęciach spotkaliśmy też alpaki. #fundacjaalaska 

» badanie okulistyczne

Dodano: 22 maja 2018 roku, by Justyna Wydra

Dziś super miłe wiadomości ? Togo Bajka Bindu i Jazz zostali zbadani okulistycznie w specjalistycznej klinice doktora Przemysława Bryły, któremu dziękujemy za profesjonalizm i jak zawsze super podejście do psów (i ludzi ? ). Wszystkie psy maja oczy wolne od chorób genetycznych i otrzymały certyfikaty Eyes Clear ?

» Zajęcia w przedszkolu 22.03.2018 r.

Dodano: 25 marca 2018 roku, by Justyna Wydra

Otwock

Legionowo

» reproduktor

Dodano: 25 marca 2018 roku, by Justyna Wydra

Mój piękny Billy  dziewięciolatek całe życie pracujący w zaprzęgu (najnowszy filmik – https://www.youtube.com/watch?v=2ArSxR-COgY ) Poleca się jako reproduktor. Zdrowe oczy i stawy. Uroczy charakter – zapraszam do poznania osobiście  Dla hodowcy pies w jego wieku w doskonałej kondycji to powód do dumy 🙂  Zdjęcia potomstwa Billego mogę wysłać zainteresowanym. Kilka miesięcy temu urodziły się po nim dwa fajne, liczne mioty – jeden w hodowli Wulkan Północy, drugi u mnie.

» lekcja

Dodano: 23 lutego 2018 roku, by Justyna Wydra

Fundacja Alaska „Lekcja Z Malamutem” 18.02.2018 , czyli moje suczki husky: Takuna Misja i Bajka na zajęciach z dziećmi. 

YouTube Preview Image

» Baza Maszerska ALASKA

Dodano: 20 lutego 2018 roku, by Justyna Wydra

Pierwsze zajęcia w naszej Bazie Maszerskiej Alaska ! 
Tak zaczęliśmy ferie zimowe, co prawda bez śniegu, ale mróz nie odpuszczał… Poznawanie sprzętu maszerskiego, trening psich zaprzęgów, relaks na placu zabaw , podchody z zadaniami i wreszcie ognisko i pyszne kiełbaski. 
Dwie grupy wiekowe dzielnych kandydatów na maszerów, husky i malamuty, to zapowiedź wielkiej przygody i mamy nadzieję, że ona tuż, tuż :
Baza Maszerska Alaska jest spełnieniem naszego marzenia, gdzie tworzymy wyjątkowe miejsce współpracy z psami, odpoczynku i edukacji. Oprócz świetlicy dysponujemy polem namiotowym i placem zabaw dla najmłodszych dzieci. Tworzymy miejsce wyjątkowe, w którym wraz z dziećmi i młodzieżą wrócimy do najważniejszych wartości, szacunku, wytrwałości i odwagi, ale przede wszystkim współpracy i przyjaźni. Wrócimy do historii mushingu, do wspólnych wieczorów przy ognisku, do traperskiej wytrzymałości i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

» Dom Seniora

Dodano: 19 grudnia 2017 roku, by Justyna Wydra

Przed Świętami udało nam się odwiedzić po raz ostatni w tym roku naszych Seniorów, którzy jak zawsze niecierpliwie czekali na nas i nasze psy 🙂 Uwielbiam obserwować radość na twarzach ludzi i merdające ogony naszych psów, które chętnie współpracują. W zajęciach brały udział moje husky: Dakota i Bajka, szetlandka Bejbi , malamutka Rosa i pudelka Jessy. Przyjemnie jest pomagać. 🙂

» III Mikołajkowy Wyścig Psich Zaprzęgów

Dodano: 6 grudnia 2017 roku, by Justyna Wydra

Podsumowanie III Mikołajkowy Wyścig Psich Zaprzęgów w Runowie, którego byłam współorganizatorem  Tym razem Takuny wróciły z medalami i lokatami w kategoriach: w C1 (4 rasowe husky) na miejscu 2 nasz zaprzęg w składzie: Dakota, Lucky, Panda i Togo z moim tatą Grzegorzem, a na miejscu 3 zaprzęg Sylwii, w którym biegły trzy Takuny: Kaira, Bella i Jerry; w BJM w bardzo mocnej stawce miejsce 3 na 18 zawodników zdobył Mirek z Takuna New Hope, w tej samej klasie miejsce 11 dla juniora Janka z Billym (Toffi Dream z Klanu Wydry) – jednocześnie w klasyfikacji juniorów Janek z Billym uplasowali się na miejscu 1 w konkurencji 4 juniorów; w BJM startował też Sylwester z Takuną Askolah; w B0 miejsce 1 i lider zaprzęgu siberian Maximum Perfect z Klanu Wydry (syn mojej 15-letniej Maximy), w BJK miejsce 8 Monika z Takuną Dumką, w klasie C0 w zaprzęgu Oli biegł Takuna New Dream i zajęli miejsce 2 na 3 zaprzęgi; w klasie CCK miejsce 8 zajęła Weronika z naszym psem Adim, w klasie D1 miejsce 3 zajął Michał z Takunami: Aplauzem i Haną, miejsce 5 Mirek z Takunami: Misją i Dragonem, miejsce 7 Gosia z Takunami: Nanookiem i Kodi. W kategorii Bieg Małego Mikolaja dzieci starsze na podium stanęła Julka z Takuną Misją, a w klasyfikacji dzieci młodszych nasza trzyletnia Gabrysia, która biegła z Bajką (Takuna Im Your Dream). Ufundowaliśmy nagrodę specjalną dla najstarszego rasowego psa na zawodach, którą otrzymał husky Sajgon (m.in. smakołyki i duża naklejka ścienna z psim zaprzęgiem). Tak zakończyliśmy kolejną edycję Mikołajkowego Wyścigu Psich Zaprzęgów. Było wspaniale! Trasa była trudna, więc gratuluję wszystkim, którzy startowali. Pobiliśmy rekord: ponad 70 zgłoszeń od maszerów z całej Polski. Nasze zawody były jedynymi tej jesieni, podczas których ludzie mogli zaliczyć etapy do otrzymania licencji zaprzęgowych. Bardzo dziękuję rodzinie, przyjaciołom i osobom zaangażowanym w organizację zawodów! Za pomoc, wsparcie, pozytywne nastawienie, obecność i wasze super wyniki  Justyna

» zapraszam na III Mikołajkowy Wyścig

Dodano: 1 grudnia 2017 roku, by Justyna Wydra

Już w najbliższą sobotę 2.12. organizujemy Mikołajkowe Wyścigi Psich Zaprzęgów w Runowie k/Piaseczna. Zapraszamy serdecznie publiczność ? Mamy zgłoszonych ponad 70 zawodników !!! To będzie wspaniały rodzinny dzień. Jeśli chcecie poznać osobiście nasze psy, zobaczyć sprzęt maszerski i przede wszystkim zasmakować sportu z psem, to zapraszamy!!! Tutaj poznacie szczegóły imprezy: KLIKNIJ 

» Szkoła

Dodano: 25 listopada 2017 roku, by Justyna Wydra

Za nami kolejne zajęcia edukacyjne w szkole podstawowej, w której opowiadaliśmy m.in. o bezpiecznych kontaktach z psem, sporcie zaprzęgowym, pracy z psami, pomysłach na zabawy z psem, prawidłowej opiece nad zwierzętami i wiele, wiele więcej. Uczniowie mogli ubrać nasze psy w profesjonalne szelki zaprzęgowe i poćwiczyć z nimi różne sztuczki i zadania. Towarzyszyło nam pięć psów, które pracowały na zmianę: trzy suczki husky urodzone w mojej hodowli- Misja, Dakota i Bajka oraz malamutka Rosa Z Klanu Wydry i pudel średni Jessica. Fundacja Alaska zaprasza!

» Miot I’M Panda x Demon 7 tygodni

Dodano: 19 czerwca 2017 roku, by Justyna Wydra

Z dumą pokazuję moje najmłodsze Takuny w wieku 7. tygodni 
filmy, zdjęcia i montaż  Elżbieta Wydra  dziękuję 

YouTube Preview Image

» Takuna Atrakcja

Dodano: 7 stycznia 2017 roku, by Justyna Wydra

Wczoraj dowiedziałam się, że sunia z mojej hodowli jest ogłoszona w internecie na sprzedaż i szybko zadzwoniłam do jej właściciela, że przejmuję opiekę nad sunią… Dziś suczka jest już w nowym domu. Zamieszkała blisko mnie i będzie przyjeżdżać do mnie na treningi 🙂Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę sprawę, a w szczególności Agnieszce i Zuzi, które poinformowały mnie, że w internecie jest ogłaszany pies z mojej hodowli oraz pani Kasi, która razem z synkiem i mężem niemal natychmiast pojechali po Piggy i…. tak się w niej zakochali, że postanowili ją adoptować. Jestem odpowiedzialnym hodowcą i moja rola nie kończy się na wydaniu szczenięcia do nowego domu… Kochana Piggy za kilka dni odwiedzi rodzinkę 🙂)))

piggy