» J.CH.PL. SASZA import Rosja

Dodano: 15 listopada 2016 roku, by Justyna Wydra

Mł. CH.PL. INNER SPACE „Saszka”

łajka jakucka import Rosja

ur. 18.03.2016

Saszka jest jedną z pierwszych łajek jakuckich sprowadzonych do Polski. To piękna suczka, którą mam na współwłasność z hodowlą Z Klanu Wydry.

Saszka to niebieskooka łaciata suczka rasy Łajka Jakucka. Łajki jakuckie to szpice średniej wielkości (ok. 55 cm w kłębie). Psy tej rasy służą w Rosji przede wszystkim jako psy zaprzęgowe oraz jako psy stróżujące i myśliwskie.

Łajki są cenione za miłe nastawienie w stosunku do ludzi, w stadzie są raczej ugodowe, są odporne na trudne warunki klimatyczne. Energiczne i lubiące mieć towarzystwo. Mogą być świetnymi towarzyszami aktywnych rodzin.

Saszka to bardzo radosna suczka, lubi się bawić i być w centrum zainteresowania. Jest zwinna, aktywna i łakoma, dzięki czemu fajnie się ją szkoli. Jest najlepszym stróżem domu – pierwsza alarmuje szczekaniem, gdy ktoś zbliży się do ogrodzenia.  Sasza już na pierwszej wystawie wygrała zdobywając tytuł Najlepszego Szczenięcia w Rasie, później w tempie ekspresowym zrobiła Młodzieżowy Championat Polski wygrywając z innymi suczkami na każdej wystawie, zdobyła też tytuły m.in. Zwycięzcy Młodzieży i Najlepszego Juniora w Rasie, BOS – Zwycięzca Płci Przeciwnej, BOB – Zwycięzca Rasy oraz IV BIS Ras Nieuznanych na finałach wystawy międzynarodowej w Warszawie. 

Sasza to ideał łajki. Zdrowa, radosna, lubiąca ruch w każdej formie, w domu grzeczna, w zaprzęgu uczciwie pracuje i cechuje się dużym zapałem, pracując u boku siberian husky. Ma zrobione badania oczu z wynikiem clear, czyli oczy wolne od chorób dziedzicznych, badanie stawów HD:A, czyli wolna od dysplazji oraz badanie słuchu BEAR OK, czyli wolna od genetycznej głuchoty i słyszy idealnie.