» psie zaprzęgi nocą

Dodano: 7 marca 2018 roku, by Justyna Wydra

Mieliśmy ochotę na trochę wrażeń i postanowiliśmy zrobić nocny trening  Kilka czołówek, kilka zaprzęgów, trzech maszerów i pomocników. Na trasie jedna łania, która wyskoczyła nam przed zaprzęg i dużo zapachów zwierzyny, więc psy były wyjątkowo pobudzone. Na szczęście udało nam się nie wjechać ani w dziki ani w łosie  Atmosfera takich nocnych wyjazdów jest niesamowita. 

Ten, kto tego nie spróbuje nie zrozumie 🙂 Zobaczcie film: KLIKNIJ 

YouTube Preview Image

» szkolenie maszerskie

Dodano: 16 stycznia 2018 roku, by Justyna Wydra

Za nami kolejne udane szkolenie maszerskie i nowe osoby zarażone psimi zaprzęgami, a kto raz zacznie jeździć zaprzęgiem …. :))))))) Ten sport uzależnia. Wyjątkowa więź jaka musi nas łączyć z psami, dużo wyrzeczeń i codziennej pracy, adrenalina, wyzwania i ogromna radość z współpracy … tego nie można nie lubić 🙂 ! Więcej zdjęć tutaj: KLIKNIJ . Zapraszamy do Szkoły Maszerskiej Alaska pod Warszawą!

» III Mikołajkowy Wyścig Psich Zaprzęgów

Dodano: 6 grudnia 2017 roku, by Justyna Wydra

Podsumowanie III Mikołajkowy Wyścig Psich Zaprzęgów w Runowie, którego byłam współorganizatorem  Tym razem Takuny wróciły z medalami i lokatami w kategoriach: w C1 (4 rasowe husky) na miejscu 2 nasz zaprzęg w składzie: Dakota, Lucky, Panda i Togo z moim tatą Grzegorzem, a na miejscu 3 zaprzęg Sylwii, w którym biegły trzy Takuny: Kaira, Bella i Jerry; w BJM w bardzo mocnej stawce miejsce 3 na 18 zawodników zdobył Mirek z Takuna New Hope, w tej samej klasie miejsce 11 dla juniora Janka z Billym (Toffi Dream z Klanu Wydry) – jednocześnie w klasyfikacji juniorów Janek z Billym uplasowali się na miejscu 1 w konkurencji 4 juniorów; w BJM startował też Sylwester z Takuną Askolah; w B0 miejsce 1 i lider zaprzęgu siberian Maximum Perfect z Klanu Wydry (syn mojej 15-letniej Maximy), w BJK miejsce 8 Monika z Takuną Dumką, w klasie C0 w zaprzęgu Oli biegł Takuna New Dream i zajęli miejsce 2 na 3 zaprzęgi; w klasie CCK miejsce 8 zajęła Weronika z naszym psem Adim, w klasie D1 miejsce 3 zajął Michał z Takunami: Aplauzem i Haną, miejsce 5 Mirek z Takunami: Misją i Dragonem, miejsce 7 Gosia z Takunami: Nanookiem i Kodi. W kategorii Bieg Małego Mikolaja dzieci starsze na podium stanęła Julka z Takuną Misją, a w klasyfikacji dzieci młodszych nasza trzyletnia Gabrysia, która biegła z Bajką (Takuna Im Your Dream). Ufundowaliśmy nagrodę specjalną dla najstarszego rasowego psa na zawodach, którą otrzymał husky Sajgon (m.in. smakołyki i duża naklejka ścienna z psim zaprzęgiem). Tak zakończyliśmy kolejną edycję Mikołajkowego Wyścigu Psich Zaprzęgów. Było wspaniale! Trasa była trudna, więc gratuluję wszystkim, którzy startowali. Pobiliśmy rekord: ponad 70 zgłoszeń od maszerów z całej Polski. Nasze zawody były jedynymi tej jesieni, podczas których ludzie mogli zaliczyć etapy do otrzymania licencji zaprzęgowych. Bardzo dziękuję rodzinie, przyjaciołom i osobom zaangażowanym w organizację zawodów! Za pomoc, wsparcie, pozytywne nastawienie, obecność i wasze super wyniki  Justyna

» zapraszam na III Mikołajkowy Wyścig

Dodano: 1 grudnia 2017 roku, by Justyna Wydra

Już w najbliższą sobotę 2.12. organizujemy Mikołajkowe Wyścigi Psich Zaprzęgów w Runowie k/Piaseczna. Zapraszamy serdecznie publiczność ? Mamy zgłoszonych ponad 70 zawodników !!! To będzie wspaniały rodzinny dzień. Jeśli chcecie poznać osobiście nasze psy, zobaczyć sprzęt maszerski i przede wszystkim zasmakować sportu z psem, to zapraszamy!!! Tutaj poznacie szczegóły imprezy: KLIKNIJ 

» Mistrzostwa Świata 2017

Dodano: 25 listopada 2017 roku, by Justyna Wydra

Mistrzostwa Świata 2017 i zaprzęg Jarka Piosika, a w nim rudy lider z naszej hodowli: champion Takuna Mufasa  W innych teamach biegły również Takuna Kaira, Takuna Beautiful Princess i Takuna New Adventure z Sylwią Strandberg oraz Takuna D’Viki i Takuna Sylwester z Anią i Adamem Wiercigroch. 

» Minikowo 2017

Dodano: 14 listopada 2017 roku, by Justyna Wydra

Zawody w Minikowie dzień drugi i moje kochane Takuny, które zdobyły złoto i …. najlepszy czas wyścigów !!!!! dziękuję moim rodzicom, Dorocie i Mirkowi  ale jestem dumna! W klasie BJM złoto i II najlepszy czas wyścigów zdobyła Takuna New Hope z Mirkiem, a w D0 złoto zdobyły Takuny : Aplauz i Hana z Michałem. Gratulacje 

» Mistrzostwa Polski 2017

Dodano: 30 października 2017 roku, by Justyna Wydra

W ostatni weekend października pojechaliśmy z naszymi zaprzęgami na Mistrzostwa Polski 2017 w Grobli. Zawody organizowane przez nasz klub zaprzęgowy Wataha. Trasa wokół stawów, deszcz, błoto, zimno 🙂 Łatwo nie było. W naszym zaprzęgu pobiegły: Lucky z Dakotą, Panda z Togo, Billy z Balto. Maszerem był Grzegorz Wydra, któremu bardzo dziękuję 🙂 Pierwszego dnia nasze haszczaki pobiegły bardzo dobrze i dzielnie goniły szybsze zaprzęgi slimów. W Biegu Samojeda wystartowała nasza Julia z łajką jakucką Saszą i po udanym biegu zajęly 3 miejsce i zdobyły brązwy medal. W innych temach i z bardzo dobrymi wynikami też biegły psy z naszej hodowli: bracia Misji, syn Maximy, córki Pandy i April.

Wieczorem był Wieczór Maszera i pyszna rybka 🙂 , a potem wieczoru ciąg dalszy… 🙂 Niestety starty drugiego dnia zostały odwołane przez pogodę – szalejący Cyklon Grzegorza sprawił, że trzeba było podjąć taką decyzję i ewakuować  samochody i przeczepy ze stake-out’u. Ostatecznie nasz zaprzęg Takun zajął 4. miejsce w kategorii B1 (6 rasowych siberian husky), tuż za trzema szybkimi zaprzegami slimów, a w czasie, gdy my ścigaliśmy się na Mistrzostwach Polski w domu urodziły się małe Takuniątka 🙂 więcej informacji: tutaj.

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich znajomych i podziękowania dla Przyjaciół za miło spędzony weekend i pomoc 🙂

Film ze startu:

YouTube Preview Image

Galeria: /cdn

 

» Film ze startu zaprzęgu

Dodano: 7 października 2017 roku, by Justyna Wydra

Start zaprzęgu siberian husky i łajki jakuckiej w składzie: Dakota, Billy, Panda, Balto, Sasza, Adi, Togo. Maszerzy: Grzegorz i Julia.

YouTube Preview Image

» Mistrzostwa Świata IFFS 2017

Dodano: 3 sierpnia 2017 roku, by Justyna Wydra

Nasz zaprzęg jest zgłoszony na Mistrzostwa Świata IFFS 2017 w kategorii DR6NB.

» Takuny podczas szkolenia Szkoły Maszerskiej

Dodano: 18 czerwca 2017 roku, by Justyna Wydra

Spacery, wykłady, trasa z dogtrekkingu, zadania do wykonania… dużo się dzialo!

» trening

Dodano: 31 maja 2017 roku, by Justyna Wydra

W zaprzęgu: Takuna Dakota, Lucky Takuna Siberians imp. Serbia, CH. Takuna Misja, CH. My Prima Aprilis Eskimo River, Toffi Dream Z Klanu Wydry, Czadowy Takuna Zimowy Wyraj i Snowy Adventure z Klanu Wydry

» sport

Dodano: 24 maja 2017 roku, by Justyna Wydra

YouTube Preview Image