» Toffi

Dodano: 1 marca 2011 roku, by Justyna Wydra

 toffi

rodowód – kliknij

Toffi pierwszy raz zobaczyłam na zdjęciu, gdy miała 2 tygodnie: była ślicznym, wielkim, rudym … pulpecikiem ;). Początkowo miała trafić do zaprzyjaźnionej hodowli, jednak los często płata figle i Toffi zamieszkała z nami. Od początku była bardzo charakternym, odważnym i cwanym szczeniakiem.

Z racji moich częstych wyjazdów, spacerowała i jeździła ze mną w wiele miejsc, co fantastycznie wpłynęło na jej socjalizację. W wieku pół roku dojrzała, wyciszyła się i odpuściła przewracanie wszystkiego do góry nogami 😉 Coraz częściej brała udział w zajęciach z dogoterapii i sprawdzała się na nich wyśmienicie. Zaczęła też brać udział w treningach.

Toffi to wielka przylepa, kocha towarzystwo, uwielbia dzieci, jednocześnie zachowując psy tym nutkę niezależności. Często wychodzi z inicjatywą zabawy do reszty psów, jednocześnie nie dając dmuchać sobie w kaszę. Zabawa jest wspaniała, ale.. na jej warunkach 😉 Poza tym… kocha koty, które zna. Zawsze miło i delikatnie je wita, a najbardziej adoruje persa Maćka 😉

W zaprzęgu Toffi biega w drugiej parze. Jest szybka, bardzo silna, wytrzymała i zawzięta. Na starcie, w oczekiwaniu na bieg, ujada najgłośniej. Bardzo ładnie biega w parze ze swoim synem Billym. Natychmiast reaguje na wszystkie komendy. Widać w niej dużą wolę pracy. PS. Z wielką pasją przegryza też szelki po treningach 😉

Mama Toffi – Snowy Grove’s Blissful Brownie – jest sprowadzona z Węgier i jeszcze nie tak dawno podbijała ringi wystawowe zarówno w Polsce jak i zagranicą, dzięki czemu ma następujące tytuły: Mł.CH.PL, CH.PL, Int.CH.,  CH.H., CH.LT. Ojcem Rudej jest Mł.CH.PL DUSTIN Sądeckie Pieszczochy, syn wybitnego CH.PL, INT.CH.PL, Najlepszego Reproduktora w Polsce -EXPLORER BEAR Hydrargium. Zarówno rodzice jak i przodkowie Toffi są wolni od genetycznych chorób oczu i dysplazji.

Dzieci i wnuki Tofficzki odnoszą sukcesy w sporcie, na wystawach i w dogoterapii.