» BIKEJORING w Szkole Maszerskiej Alaska

Dodano: 17 sierpnia 2016 roku, by Justyna Wydra

Bikejoring… sport ekstremalny – wyzwanie, pasja, szybkość… W dniach 12-14 sierpnia 2016 r odbył się kolejny Biwak Szkoleniowy w Szkole Maszerskiej Alaska. Naszym Gościem Specjalnym i trenerem była Beata Pawłowska -Sielecka startująca w zawodach psich zaprzęgów od 15 lat. Wielokrotna Mistrzyni Polski w różnych dyscyplinach zaprzęgowych w tym 5 razy w bikejoringu. Dwukrotna Mistrzyni Europy (ECF i ESDRA) oraz druga wicemistrzyni świata (IFSS). 

DSC_8308


W sobotę i niedzielę Instruktor Sportu Psich Zaprzęgów Grzegorz Wydra poprowadził treningi rowerowe dla kursantów. 
Justyna Wydra przygotowała wykład z teorii „Bikejoringu”, a Aleksandra Wnuk „Naturalne potrzeby psów niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Stres i lęk u psa.”
Podczas treningu bikejoringu uczyliśmy się jak przygotować psa do startu, jak zrobić psu rozgrzewkę, jak dopasować sprzęt, a następnie jak prawidłowo wystartować psa. 
Na wyznaczonej trasie ćwiczyliśmy poprawną jazdę z psem, wydawanie komend kierunkowych, zawracanie, zatrzymywanie się i ruszanie. 
Chętni mieli możliwość wystartować z eurodogami naszej Mistrzyni Beaty Pawłowskiej-Sieleckiej. 
W niedzielę Elżbieta Wydra, prezes Fundacji Alaska, prowadziła wykład: „Dogoterapia społeczna”.
Oprócz szkoleń zaprzęgowych zajmowaliśmy się szkoleniem psów, motywowaniem psów do pracy, nauką wspólnej zabawy i aportowania, rzucania SoDog’owych frisbee. Było wesoło 🙂
Zakończył się kolejny biwak szkoleniowy. Były duże emocje, wspaniała atmosfera, rozmowy do późna przy ognisku i kiełbaskach.


Zapraszamy na kolejne edycje biwaków szkoleniowych w Szkoła Maszerska Alaska
Informacje i zgłoszenia: elawydra@wp.pl lub tel 536 22 09 91