» Biwak szkoleniowy CANICROSS

Dodano: 31 lipca 2016 roku, by Justyna Wydra

W naszej Szkole Maszerskiej właśnie skończył się biwak szkoleniowy z canicrossu i powiemy wam tak…

WOW, WOW, WOW!

Nasi świetni trenerzy jak zawsze przygotowali bardzo fajne prezentacje…. Dowiedzieliśmy się wszystkiego na canicrossie, o rasach psów zaprzęgowych, o przygotowaniu psa do treningu, o regulaminie Związku Sportu Psich Zaprzęgów… 
Nasza męska kadra 🙂 dopilnowała spraw technicznych (sprzęt, znaki, trasa, etc).
Nasi kursanci mieli mnóstwo wrażeń, pyszne gorące posiłki, ognisko z kiełbaskami i rozmowy do nocy :))))))
Psy miały dużo bodźców, nauki, pracy i zabawy.
W sobotę rewelacyjne zawody z canicrossu i start masowy! Mimo deszczu wszyscy ukończyli trasę z uśmiechami na twarzy :))))))
W niedzielę trening z dogtrekkingu, nauka posłuszeństwa, kąpiel psów w stawie.
Nasz przesympatyczny gość specjalny dr. Konrad Witek, który zajmuje się badaniami zawodników kadr narodowych i olimpijskich i jest adiunktem w Zakładzie Biochemii Instytutu Sportu w Warszawie wprowadził nas m.in. w zagadnienia związane z fizjologią treningu, żywieniem sportowca, z odpowiednią rozgrzewką i treningiem człowieka i poprowadził zajęcia praktyczne.
Uczyliśmy się jak można pracować z psem, na czym polegają różnice mięzy warunkowaniem instrumentalnym a klasycznym, jak zamieniać zachowania niepożądane w pożądane i bawiliśmy się z psami w agillity….
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas tego biwaku! Stworzyliśmy wspaniałą atmosferę 🙂 Było duuuużo pracy, pytań i odpowiedzi, ćwiczeń indywidualnych, wspólnego omawiania zagadnień behawioralnych…
Oj!!! Dużo się działo 🙂 Zapraszamy na kolejne biwaki szkoleniowe! Najbliższy już za dwa tygodnie.

Więcej informacji: KLIKNIJ 

aDSC_4766