» Balto

Dodano: 7 stycznia 2015 roku, by Justyna Wydra

 

CZADOWY TAKUNA Zimowy Wyraj (ur.10.11.2014r.)

HD A (wolny od dysplazji), eyes clear (wolny od chorób oczu), 2 x CWC , rozpoczęty Championat Polski, licencja użytkowości, pies reproduktor 

 

Czadowy Takuna, w domu Balto to młody, bystry i lubiący mieć zajęcie chłopak po pracujących na długim dystansie rodzicach.

Rodzice Balto to ładne, zdrowe, pracujące wyczynowo w zaprzęgu psy. Jego mama VIXEN jest importowana ze Szwecji (po Frekkis av VARGEVASS -Norwegia i MOON RUNS Sitka -Szwecja), a ojciec ALIANAK Zimowy Wyraj ukończył już dwa wyścigi długodystansowe POLARDISTANS 2013 (160km) i KALEVALA 2014 (427km). Jako lider zdobył również I miejsce w klasie psów rasowych na wyścigu BORDER RUSH 2013. 

Balto ma urocze usposobienie, uwielbia pieszczoty, jest bardzo przyjacielski i wylewny w okazywaniu uczuć oraz czuły dla naszej córeczki, z którą się wychowywał 🙂 W stadzie jest  niekonfliktowy. Przyjaźni się z naszym starszym samcem Billym. 

Tryska energią, jest radosny, trochę niepokorny 🙂 i z własnym zdaniem. Lubi się bawić i często zachowuje się jak duży szczeniak 🙂

W zaprzęgu najlepiej pracuje w drugiej i trzeciej parze, ładnie współpracuje prawie z każdym psem i suczką. Zdecydowanie woli pracować w teamie niż w pojedynkę. Jest reproduktorem.