Hotel ALASKA znajduje się niedaleko Warszawy i powstał kilka lat temu przy profesjonalnej hodowli „Z Klanu Wydry”. Od ponad 15 lat zajmujemy się psami zaprzęgowymi, hodowlą i sportem psich zaprzęgów (www.alaskanmalamut.pl). Ponieważ psy są naszym życiem i pasją, oboje ukończyliśmy specjalistyczne szkolenia i posiadamy licencje instruktora sportu psich zaprzęgów oraz dogoterapeuty. Nasze dwie malamutki zdobyły certyfikaty Psa Terapeuty, a wszystkie nasze psy pracują w Fundacji ALASKA, w której pomagają dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych (www.fundacja-alaska.pl)  W naszym własnym stadzie oprócz psów północy mieszkają również psy znalezione, przygarnięte i po przejściach. To dla nich, naszej odskoczni od życia zawodowego, wyprowadziliśmy się z Warszawy na wieś. Tutaj, bardzo blisko dzikiej natury, wśród lasów, pól i łąk, zbudowaliśmy swój DOM, nasze miejsce na ziemi.

W naszym hoteliku mamy tylko kilka miejsc, co sprawia, że każdemu psu możemy poświecić dużo czasu. Przestrzegamy zasady, by każdego psa hotelowego traktować jak własnego.

Psy mieszkają na zewnątrz w indywidualnych boksach. Każdy boks ma zadaszoną część chroniącą przed słońcem, wiatrem i deszczem oraz wygodną budę. Psy mają możliwość wybiegania się po bardzo dużym ogrodzonym terenie (4 tys. m2) i wyprowadzane są na spacery w towarzystwie innych psów. Pieski ras maleńkich lub szczególnej opieki, mieszkają z nami w domu. W naszym domu bywają również koty i mają do swojej dyspozycji specjalnie urządzony pokoik.

Oprócz podstawowej troskliwej opieki możemy dodatkowo zapewnić Państwa psu długie spacery, zajęcia sportowe, kąpiel i tresurę w zakresie posłuszeństwa (szczegóły w zakładce „oferta specjalna”). Na Państwa życzenie zapewniamy również transport zwierzęcia.

Hotel dla psów Alaska został wybrany przez redaktorów miesięcznika „Przyjaciel pies” jako wzorcowy. Zdjęcia naszego hoteliku w wydaniu – Przyjaciel Pies Nr8 (106) 2007.

Zapraszamy na stronę hotelu ”Alaska” – KLIKNIJ.