» Lucky import Serbia

Dodano: 24 maja 2016 roku, by Justyna Wydra

LUCKY TAKUNA SIBERIANS import Serbia

ur. 11-11-2015

3x CAC, Champion Polski, eyes: CLEAR, HD:A, ED:00

rodowód (kliknij)

Lucky – nasz reproduktor o umaszczeniu pinto (biały w łaty), sprowadzony z Serbii. Champion Polski i lider zaprzęgu. Pies o mega pozytywnym nastawieniu, chętnie współpracujący i posłuszny .

W Lucky’m zakochałam się, kiedy zobaczyłam w internecie jego zdjęcie i.. przepadłam. Nawiązałam kontakt z jego hodowcą i kilka tygodni później Lucky przyjechał do nas aż z Serbii. Długa podróż i nowy dom nie zrobiły na tym wesołym szczeniaku większego wrażenia.  Kiedy zobaczył mnie po raz pierwszy przywitał z wielką radością i mnóstwem buziaków jak ukochaną właścicielkę 😉

Lucky to niesamowicie optymistyczny i energiczny pies. Wszędzie go pełno. Cieszy się życiem. Ma tysiąc pomysłów, ciągle chce coś robić. Ma bzika na punkcie aportowania piłek. Kocha też skakać i pływać. Z wielką pasją aportuje piłki nawet z wody. Lepiej niż nie jeden golden 😉 W stadzie Lucky jest pewny siebie ale niekonfliktowy. Przy dzieciach staje się innym psem, jest uroczy, cierpliwy i delikatny. Uwielbia moją trzyletnią córeczkę (a ona jego). Fajnie sprawdza się podczas zajęć edukacyjnych z dużymi grupami dzieci – chce być głaskany i pokazywać dzieciom sztuczki.

Gdyby ktoś zapytał mnie o priorytety Lucky’ego to powiedziałabym, że jego największą miłością jest praca, w pozytywnym znaczeniu tego słowa: jest psem chętnych do każdego rodzaju aktywności. Jednocześnie w domu potrafi się  wyciszyć i nie rozrabia, a na zajęciach z dogoterapii fajnie dostosowuje się do możliwości pacjentów: umie ładnie pracować zarówno z Seniorami, jak i z dużymi grupami dzieci. 

Lucky to zupełnie nowa krew w naszej hodowli. Ma ciekawy rodowód, utytułowanych przodków i jest bardzo eleganckim młodym psem. Na swojej pierwszej wystawie w Mińsku Mazowieckim wygrał otrzymując lokatę 1. i ocenę wybitnie obiecującą u sędzi z Norwegii, ma też już kilka medali i  Championat Polski. Sędziowie chwalą u niego przede wszystkim elegancką, sportową sylwetkę, podkreślają doskonałą kondycję, ładny ruch, szyję i temperament. 

W zaprzęgu Lucky wyróżnia się dużym temperamentem, zawziętością w pracy i karnością przez co szybko awansował i zaczął prowadzić zaprzęg na pozycji lidera. To wysoki, bardzo szybki pies z dużym potencjałem. Startował  m.in. w Pucharze Świata jako lider razem z Takuna Dakotą zajmując lokatę tuż za zaprzęgami szybkich alaskan husky. 

Lucky wystąpił też w telewizji i w reklamie a jego zdjęcia były również w gazecie Dog&Sport (numer 1 z 2020).

Lucky miał badane oczy z wynikiem: oczy wolne od chorób dziedzicznych i badane stawy z wynikiem: HD:A wolny od dysplazji biodrowej, ED:OO wolny od dysplazji łokciowej.