» Misja

Dodano: 30 października 2012 roku, by Justyna Wydra

misja

rodowód – kliknij

Odkąd pamiętam moim marzeniem było wyhodowanie białej niebieskookiej suczki. Nie mogłam nacieszyć się, że marzenie wreszcie się spełniło! … a kiedy się spełnia nie powinno się z niego rezygnować, prawda?

Misja to nasza gwiazdeczka. Zachowaniem bardzo przypomina swoją babcię Snowy, z którą byłam wyjątkowo mocno związana – odważna, mądra, chętnie współpracująca. Jest bardzo przyjacielska.

Już jako trzymiesięczny brzdąc lepiej reagowała na ”go!” niż na ”masz”, uczyła się komend zaprzęgowych i posłuszeństwa. Kiedy podrosła zaczęła biegać w zaprzęgu u boku starszych psów. Ma duży zapał do biegania, ładnie reaguje na komendy i jest niekonfliktowa- dobrze dogaduje się z każdym psem w zaprzęgu. To suczka, która kocha pracować, a ja kocham pracować z nią. Zobacz Misję w zaprzęgu: tutaj.

Misja ma w sobie wiele uroku. Nie sposób się w niej nie zakochać 🙂 . Dla mnie najważniejszy jest jej fantastyczny charakter i niesamowita chęć do pracy – jakiejkolwiek. Misja kocha ludzi i jest bardzo posłuszna dzięki czemu rewelacyjnie sprawdza się w roli psiego terapeuty w Fundacji Alaska.

To temperamentna i odważna suczka, która lubi nowe wyzwania. Wystąpiła między innymi w teledysku wokalistki Margaret. Zdjęcia z planu oraz teledysk możecie obejrzeć : TUTAJ.

Misja uwielbia trenować w zaprzęgu, bawić się na torze agility i… popisywać się swoimi cyrkowymi umiejętnościami ;). To mała „szołmenka”, która uwielbia wykonywać najrozmaitsze sztuczki. Nie dla niej jest spokojne stanie na wystawowym ringu choć zdobywa złote medale i ma na swoim koncie championaty kilku krajów: Champion Mołdawii, Grandchampion Mołdawii, Champion Basarabii i Champion Bułgarii. To dziewczyna z temperamentem 😉

Dzieci i wnuki Misji odnoszą sukcesy w sporcie, na wystawach i w dogoterapii.