Jeżeli marzysz o psim towarzyszu i chciałbyś zostać właścicielem pieska z naszej hodowli wypełnij poniższy kwestionariusz i odeślij go do nas mailem na adres: justynawydra@vp.pl . Kwestionariusz ma na celu lepsze poznanie Cię jako (być może) przyszłego właściciela Takuny, ułatwienie nam polecenia Tobie psa, który będzie pasował do Twojego stylu życia, warunków i spełniał Twoje oczekiwania – dzięki temu zarówno pies, jak i Ty będziecie zadowoleni.

Dlaczego proszę o wypełnienie kwestionariusza i staram się poznać osobę zainteresowaną psem? 

  • Każda rasa ma PLUSY I MINUSY. Decydując się na psa nie powinno się kierować tylko wyglądem lub modą. Pies to przyjaciel, obowiązek i wyrzeczenia. Pies ma swoje potrzeby, które odpowiedzialny właściciel mu zapewni np udając się na szkolenie, trenując sport, zapewniając psu zajęcie podczas swojej nieobecności a po powrocie długi spacer… 
  • W ciągu kilkunastu lat słyszałam lub poznałam kilka historii psów, którym nowy właściciel nie umiał zapewnić odpowiednich warunków, zaniedbał zwierzę lub celowo rozmnażał je nielegalnie (poza ZKWP, nie jeżdżąc na wystawy). Kiedyś odwieziono mi dorosłą sunię, która miała wypadek samochodowy i złamaną łapę, a właściciel nie chciał leczyć psa (cieszę się, że go zwrócił, sunię zoperowaliśmy i miała potem szczęśliwe życie w nowym adopcyjnym domu). Znam historię psa, którego właściciel kupił a później przerosły go koszty utrzymania i oczekiwał, że hodowca będzie mu sponsorować posiadanie zwierzęcia. Jeśli masz podobne  podejście proszę wyjdź z mojej strony 🙂 – z takimi ludźmi nie chcę mieć do czynienia. Spotkałam się też z sytuacją, gdy pies-rezydent nie tolerował szczenięcia lub że mąż był rozczarowany, ponieważ pies bardziej lubi żonę i dlatego nie chciał psa dłużej w domu… i podobnie – raz żona kazała mężowi natychmiast odwieźć szczeniaka, bo szczeniak zamknięty przez nią w oddzielnym pokoju pogryzł drogie drzwi. Pytania w kwestionariuszu nie są więc przypadkowe. Bardzo proszę o szczere odpowiedzi, a w razie pytań o kontakt, najlepiej telefoniczny (mail nie zastąpi rozmowy). 
  • Pragnę, by nasze troskliwie odchowane szczenięta trafiały do ludzi, którzy nie traktują psa jak pralkę, lecz jak żywą istotę, która czuje, rozwija się w swoim tempie, ma wymagania i potrzeby, może mieć gorszy dzień, szczenię może mieć wpadkę w domu, zjeść wasze buty, albo zachorować – np niesterylizowana sunia na ropomacicze… 
  • Szczenięta przekazuję jako psy dla rodziny, nie na wystawy i nie do hodowli, w niższej cenie jeśli piesek będzie wykastrowany, lub z możliwością jeżdżenia na wystawy i ew dalszej hodowli, w innej cenie lub na warunku hodowlanym i z dodatkowo wykonanym badaniem okulistycznym z certyfikatem. Każdemu staram się doradzić, który piesek będzie bardziej pasował do konkretnej osoby. Zawsze tłumaczę dlaczego tak uważam, wysyłam zdjęcia i filmy, jeśli jest taka możliwość to spotykamy się również osobiście (z osobami, które są już na liście rezerwacji). 

Wypełnienie kwestionariusza nie jest równoznaczne z kupnem/rezerwacją psa – zależy nam na dobrych, odpowiedzialnych i kochających domach dla naszych szczeniąt dlatego po otrzymaniu wypełnionego kwestionariusza skontaktujemy się z Tobą, by porozmawiać telefonicznie lub spotkać się osobiście.

Kwestionariusz nie będzie przez nas nigdzie publikowany i żadne zawarte w nim informacje nie będą udostępniane innym osobom!

Zachęcamy do przeczytania mojego artykułu ”ABC O SIBERIAN HUSKY”, w którym znajdziesz ciekawe informacje o Siberian Husky.

KWESTIONARIUSZ 

1. imię i nazwisko

2. e-mail , link do profilu na FB / instragramie

3. numer telefonu

4. gdzie mieszkasz? (województwo, miejscowość, blok czy dom z ogrodem?)

5. jak dowiedziałeś się o naszej hodowli?

6. jakiej rasy pies cię interesuje i jakie ma być przeznaczenie psa?

*  do towarzystwa

*  do sportu (jakiego?)

*  na wystawy

*  do hodowli

* do dogoterapii

* do towarzystwa

* inne(jakie?)

7.  jakiej płci chciałbyś psa?

samiec / suczka / obojętne

8. jesteś zainteresowany szczenięciem, młodym psem, dorosłym czy  powyżej 8. roku życia?

9. co skłoniło Cię do wyboru tej rasy?

10. Czy masz lub planujesz mieć inne zwierzęta? 

Jeśli masz zwierzęta:

* Jakie? 

* Czy sprawiają problemy behawioralne lub zdrowotne? 

* Czy przejawiają agresję do ludzi / innych zwierząt ? 

* Gdzie mieszkają? 

* Czy są wykastrowane? 

11.  czy masz dzieci? jeśli tak napisz w jakim są wieku i jakie mają doświadczenia ze zwierzętami.

12. czy cała rodzina zgadza się na przyjęcie psa do domu? czy ktoś ma obawy lub jest zdecydowanie przeciwny temu pomysłowi?

13. jak będzie wyglądał dzień Twojego psa? jak długo będzie zostawał sam? gdzie będzie przebywał w trakcie dnia, a gdzie spał? będzie raczej mieszkał na zewnątrz czy w domu? czy i ew. jaki będzie miał wybieg na podwórzu? /mile widziane zdjęcia/  ile czasu jesteś w stanie poświęcić na spacery, treningi, szkolenie? jak będziesz spędzał ze swoim psem wolny czas? 

14. czy poszedłbyś z pieskiem na szkolenie posłuszeństwa, do psiego przedszkola? czy interesuje Cię praca z psem? jeśli tak to jaka? 

14. czy bierzesz lub planujesz brać udział w zawodach psich zaprzęgów?

15. czy jesteś lub planujesz być zrzeszony w organizacji kynologicznej? jeśli tak, to w jakiej i dlaczego?

16. jak planujesz zabezpieczyć swojego psa przed niekontrolowanym rozmnażaniem? co myślisz o  kastracji psa/sterylizacji suki? Czy zdecydowałbyś się na taki zabieg? 

17. jakie masz oczekiwania w stosunku do hodowcy? czy zdajesz sobie sprawę z tego, że hodowca wkłada dużo pracy w wyhodowanie psów zgodnych ze wzorcem, w pracę z psami, w odchowanie miotu, w prawidłową socjalizację, przygotowanie zwierząt do pokazów, zawodów i wystaw, lecz po odbiorze szczeniaczka z hodowli rola opiekuna i osoby odpowiedzialnej za dobre wychowanie i prowadzenia psa spadnie na Ciebie? 

18. Czy zdajesz sobie sprawę, że posiadanie psa to obowiązek na kilkanaście lat i będziesz musiał zapewnić psu : odpowiednie żywienie, suplementację, treningi, szczepienia i odrobaczenia, a w razie ewentualnej kontuzji lub problemów zdrowotnych także leczenie ? 

19. Decydując się na szczenię po przebadanych rodzicach masz większą pewność, że będziesz mieć zdrowego i zgodnego ze wzorcem psiego przyjaciela. Jednak pies to żywy organizm. Czy w razie wypadku/kontuzji/choroby będzie cię stać na leczenie psa? 

20. napisz jakie według Ciebie cechy powinien mieć pies, aby pasował do Twojego stylu życia, oczekiwań i warunków (charakter, temperament, wielkość itp.).

13 (3)

…wyślij nam kwestionariusz, a my skontaktujemy się z Tobą od razu po jego otrzymaniu :). Pocztę odbieramy zwykle raz w tygodniu.