» Żegnaj 2020, witaj 2021!

Dodano: 1 stycznia 2021 roku, by Justyna Wydra

Witajcie. Planowałam napisać krótkie życzenia noworoczne i dodać parę zdjęć z minionego roku, lecz gdy zaczęłam przeglądać albumy okazało się, że ten rok, trudny rok, rok z covidem i dużymi ograniczeniami, był też bardzo ciekawy, pracowity i wydarzyło się wiele dobrego. 

Zrobiliśmy tradycyjny trening noworoczny w bazie Szkoły Maszerskiej Alaska dla najbliższych przyjaciół. Były zaprzęgi, bikejoring, scooter a po treningu ognisko i miło spędzone popołudnie.  Wzięliśmy z naszym zaprzęgiem udział w kilku licytacjach dla chorych osób i zorganizowaliśmy dla zwycięzców tych licytacji przejażdżki psimi zaprzęgami. Wyjechaliśmy w lutym w góry, by z naszymi psami pracować z dziećmi ze Stowarzyszenia „Na całe życie”. Organizowaliśmy im zajęcia sportowe, przejażdżki zaprzęgami, canicross, rozmawialiśmy o psach , ich potrzebach, opiece, uczyliśmy odpowiedzialności i obowiązków związanych z opieką nad psem. Starsi uczniowie pod koniec turnusu samodzielnie prowadzili zaprzęg 🙂 To była bardzo fajna przygoda. Dziękujemy Stowarzyszeniu „Na całe życie” i Fundacji Alaska. W tym roku Takuna Diana Queen mieszkająca w Stanach Zjednoczonych zdobyła dużo sukcesów sportowych m.in. w zawodach w skoku do wody oraz wystawowych, m.in. tytuł Najpiękniejszego Psa Wystawy (Best In Show)!!! Duma mnie rozpiera. Ogromne gratulacje dla właścicielki Hilary.

Świętowaliśmy Dzień Kobiet z przyjaciółmi w Chacie Maszera. W gazecie DOG&SPORT powstał artykuł o Siberian Husky, w którym widnieje wywiad ze mną oraz zdjęcia Takun (na okładce i w artykule).  Mój pudel Alutka zaliczyła swoją pierwszą wystawę i zdobyła tytuł Najlepszego Szczenięcia w Rasie. Potem przyszedł covid i ograniczenia. Stęsknieni za przyjaciółmi zorganizowaliśmy sobie…. treningi psich zaprzęgów online. Każdy ze swoimi psami, w swoim lesie, z telefonem i na kamerce online :))). Wystąpiliśmy trzykrotnie w telewizji śniadaniowej w programach o sporcie psich zaprzęgów (na żywo w Szkole Maszerskiej Alaska), o szczeniętach i o pielęgnacji zwierząt (na żywo w salonie pielęgnacji dla psów w Kołbieli) .  Takuna Dragon zdobył za granicą dwa nowe Championaty. Mimo pandemii udało się nam zorganizować dwa wspaniałe rajdy Świdrem z właścicielami Takun i malamutów oraz łajek Z Klanu Wydry. Wystąpiliśmy w Lato Z Radiem. Razem z Forestem ukończyliśmy kurs online ze sztuczek z psem u Patrycji z MadZone. Zrobiliśmy kilka fajnych sesji zdjęciowych z Gosią i Weroniką. Kolejne Takuny zostały zbadane z najlepszymi wynikami: Wiatr w Łapach i Wiosenna Rosa eyes clear, Dragon wolny od dysplazji (HD A, ED 00), Forest wolny od dysplazji (HD A, ED 00), Simba , Forest i Egon oczy wolne od chorób genetycznych. Powitaliśmy na świecie nowe wspaniałe maluszki husky oraz pierwszy w naszej hodowli miot shiba inu. Udało nam się umówić z Michałem poruszającym się na wózku inwalidzkim, który od lat marzył o przejażdżce psim zaprzęgiem, na trening z dużym zaprzęgiem husky. (Zdjęcie w galerii niżej). Michał, zapraszamy ponownie!

Niestety pożegnaliśmy jesienią naszą prawie 18-letnią husky Maximę… dziękujemy przyjaciołom za wsparcie w tamtym trudnym momencie.

Egon został ojcem 5 pięknych szczeniąt w zaprzyjaźnionej hodowli Lady Of The Shadow. Forest na zagranicznym wyjeździe zdobył Championat i rozpoczął Interchampionat. Brat Egona, Paco realizuje się w agility i psich zaprzęgach. Takuny razem ze swoimi właścicielami zwiedzały różne kraje, ukończyły kolejne kursy posłuszeństwa, psie przedszkola i wiele więcej. Dziękuję wszystkim rodzinom Takunek, z którymi mam regularny kontakt za zdjęcia, wiadomości, telefony i spotkania. Bardzo dziękuję mojej rodzinie za wsparcie w tej zwariowanej pasji. 

Wszystkim życzymy szczęśliwego Nowego Roku 2021 !  trzymajcie się zdrowo, z dala od covida, wśród przyjaciół i z haszczakami. Do zobaczenia na spotkaniach i treningach w 2021. Oby Nowy Rok był dla nas wszystkich lepszy ?