» podsumowanie roku 2018

Dodano: 20 lutego 2019 roku, by Justyna Wydra

W Nowy Rok weszliśmy z nowymi pomysłami i otworzyliśmy Bazę Maszerską Alaska (kliknij), czyli miejsce z duszą, w którym możemy zarażać kolejnych ludzi naszą pasją , pokazywać sport zaprzęgowy od kuchni i przekazywać wiedzę. 

Psy z naszej hodowli świetnie bawiły się m.in. na wyścigach psich zaprzęgów w Dąbrowie, Lubieszowie, Wieliszewie, Minikowie.

Zorganizowaliśmy dużo zajęć z dogoterapii oraz edukacyjnych z naszymi psami razem z Fundacją Alaska w przedszkolach, szkołach, domach Seniora.

Nasze psy wygrały różne wystawy, m.in. Majlo (Takuna Lovesome Blue Dream) uzyskał Championat Polski, rozpoczął Interchampionat i zdobył nominację na prestiżową wystawę CRUFTS; Takuna BABY BLUE zdobyła 1/2, złoty medal, zwycięstwo młodzieży, rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski, tytuł Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Rasy BOB i na finałach Best Of Group II ; Takuna Co Ty Na To zadebiutował jako szczeniaczek i dwa razy dostał ocenę wybitnie obiecującą i pierwsze miejsce; Takuna Cała Moja zdobyła 3 x Najlepsze Szczenię w Rasie; 2 x Zwycięstwo Młodzieży, tytuł Najlepszego Juniora w Rasie i Najlepszej Suki w Rasie, BOS, oraz wygrała największą wystawę w Europie i zdobyła tytuł European Future 2018 wygrywając w stawce z pięknymi suczkami z różnych krajów.  Takuna Im Your Dream zdobyła medal złoty, lokatę 1, ocenę doskonałą, 2x wniosek na championa CAC, tytuł Zwycięzcy Płci BOS (kliknij), lokatę 1 i ocenę doskonałą na wystawie międzynarodowej, rozpoczęła Championat Polski. Lucky Takuna Siberians zdobył wniosek CAC i uzyskał tytuł Championa Polski.  Takuna Czarodziej & Takuna Cała Moja zdobyli tytuł II Najpiękniejszej Pary Wystawy. Takuna Dakota osiągnęła ogromny sukces wracając po przerwie na ring wystawowy i na największej Europejskiej wystawie EuroDogShow2018 wygrywając klasę użytkową, zdobywając 1 miejsce, ocenę doskonałą, CWC u sędzi z Finlandii. 

Nasze łajki jakuckie na każdej wystawie, na której były wygrywały Zwycięstwa Rasy… 🙂 zdobyły : 4 x Zwycięstwo Rasy , 4 x Zwycięstwo Młodzieży, 1 x CAC, lokaty na BEST IN SHOW Ras Nieuznanych, Sasza uzyskała Championat Polski, Borys zdobył Młodzieżowy Championat Polski a Katia rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski.

Z ogromnym smutkiem pożegnaliśmy uratowanego przez nas rok wcześniej kundelka Dziadzia, który miał raka kości ;( 

Na świat przyszły fantastyczne szczeniaki po Misji i Luckym , maluszki po Xence i Montym,  oraz pierwszy i wyjątkowy dla mnie miot Dakoty z Demonem, z którego dwa psy zostały z nami. 

Przebadaliśmy z kolejnymi doskonałymi wynikami następne psy, które mają oczy wolne od chorób genetycznych i idealne stawy

Otrzymałam dużo pozytywnych wiadomości, mail i telefonów od właścicieli Takun, część z nich jest tu (klik) , tu (klik) , kliknij znów,  jeszcze raz, tu też

Nasze psy znalazły się na plakacie wyścigów (kliknij). 

Za nami niezliczona ilość treningów, dużo biegania, błota, śniegu, zabawy i spotkań 🙂 m.in. z okazji Dnia Kobiet

Rok zakończyliśmy pracowicie, przywitaliśmy nowego członka rodziny Franka, niestety to był tez czas nerwów z powodu nagłej i gwałtownej choroby mojej ukochanej Kany… teraz snujemy plany na przyszły rok… 

» grudzień 2018

Dodano: 20 lutego 2019 roku, by Justyna Wydra

Spotkanie i wykład dla Studium Weterynaryjnego z Warszawy w naszej Szkole Maszerskiej Alaska

Kolejne sukcesy wystawowe i złote medale 🙂

Pierwszy śnieg i zimowe szaleństwa 🙂

Egon na wycieczce.

Nasze łajki rosną – zerknijcie TU 🙂

» CAC Nowy Dwór Mazowiecki grudzień 2018

Dodano: 11 lutego 2019 roku, by Justyna Wydra

Nasz gwiazda Goya jak zawsze wróciła ze złotym medalem i kolejnym wnioskiem na Młodzieżowego Championa Polski, Egon otrzymał ocenę doskonałą i lokatę 2, Jazz otrzymał ocenę doskonałą i lokatę 1, 

Nasza łajka jakucka Borys (WINTER IS COMING – import Rosja) otrzymał lokatę 1, złoty medal, wniosek na Młodzieżowego Championa Polski, Zwycięstwo Rasy (BOB). 

CDN

» listopad 2018

Dodano: 5 stycznia 2019 roku, by Justyna Wydra

W listopadzie mieliśmy dużo treningów , szkolenie maszerskie, Pauli i Saszy rosły brzuchy 🙂 Do rodziny dołączyła Fumi. Maxima rozpoczęła 16 rok życia i wszystkich zaskakuje super kondycją. Panda urodziła cztery śliczne maleństwa: Pirata, Powera, Play Boya i P’Tajgę. 

 

» Wystawa Europejska EDS 2018

Dodano: 5 stycznia 2019 roku, by Justyna Wydra

Wystawa Europejska EDS 2018 to największa i najbardziej prestiżowa wystawa w Europie.

To właśnie tam suczki urodzone w mojej hodowli osiągnęły fantastyczne sukcesy.

Takuna Cała Moja w klasie szczeniąt wygrała w bardzo mocnej międzynarodowej stawce , zdobyła 1 miejsce, ocenę wybitnie obiecującą i tytuł EUROPEAN FUTURE 2018 !!!!!!! 

Takuna Dakota w klasie użytkowej również wygrała w mocnej stawce zdobywając 1 miejsce, medal złoty, ocenę doskonałą i wniosek na Championa (CAC) !!!!!!! 

Jako hodowcę i „mamę” 🙂 tych dwóch suczek duma mnie rozpiera! Taki sukces cieszy ogromnie tym bardziej, że Dakota i Goya konkurowały z ładnymi sukami prezentowanymi przez hodowców i profesjonalnych handlerów. Miło, gdy wyhodowane przez siebie psy docenia międzynarodowy sędzia z Finlandii. 

» październik 2018

Dodano: 5 stycznia 2019 roku, by Justyna Wydra

W październiku byliśmy na zajęciach w Domu Seniora, w przedszkolu córki na pokazie talentów, robiliśmy treningi i zajęcia dla dzieci ze szkoły podstawowej i pojechaliśmy na największą wystawę w Europie, z której wróciliśmy z dwoma pierwszymi miejscami! To był niesamowity, bardzo intensywny miesiąc!

» wrzesień 2018

Dodano: 3 stycznia 2019 roku, by Justyna Wydra

Wrzesień to dla nas szalony rodzinny czas (=organizowane co roku potrójne urodziny :)))) i początek sezonu zaprzęgowego, treningi psów a po nich ogniska z kiełbaskami w Bazie lub  gdy lał deszcz… w indiańskim tipi 🙂 Wystawa w Warszawie, gdzie Bejbi zdobyła wniosek na championa i tytuł Najlepszej Suki w Rasie u znanej sędzi hodującej szetlandy, Bajka miejsce 1, złoty medal i wniosek na Championa, Lucky również miejsce 1, złoty medal i wniosek na Championa a Goya drugie miejsce w klasie szczeniąt , u sędziego zza granicy. Powrót Alokiego z Norwegii, który szybciutko znalazł nowy fajny dom w Polsce i tu spełnia się w sporcie, a niedługo również wróci na wystawowe ringi (w Norwegii wygrał kilka wystaw i rozpoczął Championat Norwegii). Próby pracy w Minikowie i super spędzony czas z przyjaciółmi. Wystawa w Minikowie, podczas której Goya z Egonem stanęli na podium uzyskując tytuł II Najpiękniejszej Pary Wystawy oraz 1 i 2 miejsce w klasie szczeniąt (podziękowania dla Mirka za ich wystawienie). Bajka spełniła wymagania na certyfikat Psa Użytkowego. Pauli rósł brzuch… oj, działo się!

» ŚWięta

Dodano: 25 grudnia 2018 roku, by Justyna Wydra

Zdrowia, radości i spokoju nie tylko w Święta :)))) Wam życzę! 

…a po Świętach obiecuję nadrobić zaległości na stronie 😉

» sierpień 2018

Dodano: 27 listopada 2018 roku, by Justyna Wydra

Kilka sierpniowych ujęć naszych psów…

Letni rozruch i trening w Szkole Maszerskiej Alaska

Wakacje u Marty i Grzegorza 🙂 

Kolejne udane wystawy i pierwsze lokaty Bajki i Goyi tym razem na wystawach międzynarodowych w Sopocie. 

Odwiedziny Izy i ćwiczenia z husky Takuna Dragonem i łajkami jakuckimi Z Klanu Wydry

 

» Dom Seniora lipiec 2018

Dodano: 27 listopada 2018 roku, by Justyna Wydra

Kolejne miłe zajęcia za nami … psy dają radość, motywują do ćwiczeń. To dla nas i dla pacjentów ważne zajęcia, dające dużo uśmiechu, satysfakcji i refleksji… tym razem na zajęciach spotkaliśmy też alpaki. #fundacjaalaska 

» lipiec 2018

Dodano: 27 listopada 2018 roku, by Justyna Wydra

Letnie spotkania i psie zabawy  🙂

» CAC Warszawa 2018 lipiec

Dodano: 27 listopada 2018 roku, by Justyna Wydra

Bajka zdobyła lokatę 1, ocenę doskonałą, złoty medal, tytuł Najlepszej Suki w Rasie, BOS (Zwycięzcę Płci), CAC (wniosek na Championa Polski). Goya w klasie szczeniąt wygrała 1 miejsce z drugą sunią, dostała ocenę wybitnie obiecującą, potem w porównaniu wygrała ze swoim bratem Takuna Co Ty Na To, który rownież miał pierwsze miejsce w klasie szczeniąt samców. Goya zdobyła tytuł Najlepsze Młodsze Szczenię w Rasie. Łajka jakucka Sasza (Inner Space import Rosja) zdobyła lokatę 1, ocenę doskonałą, złoty medal, wniosek CAC na Championa, Zwycięstwo Rasy (BOB) i ukończyła dorosły Championat Polski. Owczarek szetlandzki Takuna BABY BLUE tym razem zajęła miejsce 2 z oceną doskonałą. Malamuty naszej rodziny również zaszalały i wygrały wnioski CAC i Zwycięstwo Rasy. To była bardzo miła wystawa. Dziękuję sędziom za oceny a przyjaciołom za super spędzony czas :))))