» Togo

Dodano: 23 lutego 2018 roku, by Justyna Wydra

BORMAN Gorczański Wędrowiec

 HD A (wolny od dysplazji), eyes clear (oczy zdrowe), CWC (rozpoczęty Championat Polski), licencja psa użytkowego, reproduktor

rodowód (kliknij)

Togo to nasz jedyny biały samiec, który prowadzi czyste linie użytkowe. Pochodzi z hodowli maszera i ma w rodowodzie znane linie m.in. : SAMCANKA , TRINITY KENNEL, REEBOOK’S.

Biega w dużym zaprzęgu oraz w bikejoringu, startował na różnych wyścigach psich zaprzęgów w kilku klasach ze mną, moim tatą i Mirkiem. Startował w HARD DOG RACE z Mirkiem i w kolejnej edycji z Jankiem.
Togo ma zdrowe oczy i jest wolny od dysplazji stawów biodrowych.
Na wystawie zdobył w klasie użytkowej wniosek CWC na Championa Polski oraz bardzo ładny opis na przeglądzie hodowlanym:
 
„Typowa głowa o prawidłowych proporcjach, zgryz nożycowy , pełne uzębienie, oba jądra w mosznie, doskonała pigmentacja przy białej szacie w dobrym gatunku. Oczy migdałowe, uszy nieduże dobrze osadzone i prosto noszone, szyja średniej długości, grzbiet prosty, mocny, lędźwie krótkie, ogon dobrze osadzony. Klatka piersiowa średniej głębokości dobrze ożebrowana. Kończyny proste, bardzo dobrze kątowane. Ruch wydajny, swobodny. Przyjacielski. Wzrost 58 cm.”
 
To samiec z temperamentem, pewny siebie, bardzo towarzyski, uczciwy w pracy, zawsze stara się , bo kocha biegać. Kocha dzieci. Uwielbia mężczyzn. Lubi spacery, koty i konie toleruje. Na smyczy ciągnie jak na psa użytkowego przystało, czyli mocno 😉