» wiosna i lato

Dodano: 27 września 2021 roku, by Justyna Wydra

Sesja miotu „M” z Gosią Małgorzata Rogaczewska Photography  🙂 Poznajcie Mimikę, Malinę, Makarenę, Mambę, Mango, Mojito i Malibu.

…oraz trochę starsze Intuicję, Inspirację, Igloo i Inuita. fot oczywiście również Gosia 🙂 :*

Majówkowe super spotkanie Takun i Klanu Wydry 🙂 czyli aktywnie i wesoło w super towarzystwie i z husky, malamutami oraz łajkami. 

Nasze szczeniaczki rosną pięknie i…za szybko 🙂 To już całkiem duże psy! Wszystkie uczą się reagować na swoje imiona, załatwiać na gazetkę, komunikować się z innymi psami, szanować nasze koty, podążać za człowiekiem i pracować za smakołyka 😉 Wkrótce zaczną wyjeżdżać do swoich nowych domów. Mamy ostatniego wolnego pieska. 

Kilka ujęć naszego  stada 🙂 moim okiem. 

Czasami na wakacje przyjeżdżają do nas psy z naszej hodowli. Na zdjęciach Tora, Ibo (Anokhi) i mój emeryt Billy 🙂

Rajd Świdrem z Takunami i Klanem Wydry 🙂 jak co roku, tym razem z uwagi na deszcz i poziom wody dla wyjątkowo odważnych 😀

Dorośli trenują a mniejsi spacerują 😉 czyli Bejbik, Fumi, Xenka, Wadera, Jagoda i Foka. 

Psy mają instynkt łowiecki i to jest fakt. Jeśli nie przyzwyczaimy psa od małego, że ma szanować inne zwierzęta, jeśli nie nauczymy go jak powinien się zachowywać, jeśli pies nie będzie miał z nami więzi i nie będzie nas szanował, to… możemy mieć kłopoty, gdy pupil  dorośnie. Foka i ja miałyśmy poważne ludzko-psie rozmowy po tym jak młoda Foczka przeszła przez ogrodzenie i zaczęła ganiać moją kozę. Tak, MOJĄ. Słowo klucz 🙂 Na szczęście Foka mnie szanuje i jest karna, więc było miło, koza i Foka lepiej się poznały, ja wytłumaczyłam psu, że koza jest pod moją opieką i jest nietykalna 😉 Oczywiście proszę, nie róbcie tego sami, nie sprawdzajcie reakcji waszych psów na obce zwierzęta, pamiętajcie, że koza, krowa czy koń to wrażliwe stworzenia i nie muszą chcieć nawiązywać kontaktu  z waszym psem. 

Byliśmy z naszymi psami w kilku przedszkolach, żłobku i na pikniku w Warszawie. Takie spotkanie to zawsze dużo emocji. Dzieci uwielbiają psy, chętnie o nie pytają, chłoną wiedzę, uczą się jak bezpiecznie obchodzić się z psem, jak można się z nim bawić, jak powinno się o niego dbać i wiele więcej. Dla nas to miłe chwile, bo lubimy z naszymi psami działać, edukować i przynosić uśmiech.  #fundacjaalaska

Doczekaliśmy się cudownego miotu rasy Shiba Inu po naszej Fumitakuna Prangedogs i tacie importowanym z Japonii: SHINNOSUKE GO FUJI HACHIMANSOU (mieszkający w hodowli Mukashibanashi ). 

Poza wystawami, zawodami, spacerami… nasza codzienność: dzieci, praca, psy i kopytne.