» Billy

Dodano: 1 marca 2011 roku, by Justyna Wydra

Toffi Dream z Klanu Wydry (ur. 14.10.2009 r.)

reproduktor, rozpoczęty Championat Polski, CAC

rodowód – kliknij

W 2007 roku postanowiłam, że jeśli doczekam się narodzin złotego samczyka to zostanie w hodowli 😉 Urodził się jeden złoty piesek, który od razu zdobył moje serce.

Był typem obserwatora i… wielkim spryciarzem! Kiedy coś zbroił robił minę ”Ale o co chodzi??”, a rankiem jako pierwszy witał mnie mnóstwem buziaków. Został z nami – mój wyczekany, złoty chłopak :)Jako, iż Billy już jako szczenię był bardzo mądry, wiedział kogo najlepiej się trzymać – zakolegował się z Firkiem- wtedy szefem mojego małego stada.

Kiedy Billy skończył 5 miesięcy zaczął biegać luzem koło zaprzęgu. Sprawiało mu to wielką frajdę. Bez problemów utrzymywał tempo dorosłych psów. Jako półroczny pies często biegł luzem przed zaprzęgiem i pierwszy reagował na moje polecenia. Gdy urósł na tyle, aby biegać w zaprzęgu zaczęłam podpinać go w parze z Firem. Zgrali się natychmiast, Billek się podszkolił i po kilku takich treningach prowadził większy zaprzęg. Jest bardzo silny, wytrzymały, karny i szybki, a co dla mnie najważniejsze: bieganie sprawia mu ogromną radość 🙂 Billy cały czas ma napiętą linę i uczciwie pracuje. Obecnie biega w drugiej parze.

Billy to wyjątkowy pies. Kocha dzieci i świetnie sprawdza się na zajęciach z dogoterapii, ale jest typem psa ”jednego pana” i z obcym nigdzie nie pójdzie. Swoim zachowaniem potrafi mnie bardzo rozczulić. Po każdym spacerze czy treningu wtula się we mnie i nie chce się ”odkleić”. Jest bardzo wdzięczny, jednocześnie zachowując dozę niezależności i mnóstwo pomysłów. To chyba największy kombinator w moim stadzie i … za to go kocham 🙂

Billy jest synem mojej Championki Polski Haukenn Andromedy i pięknego psa importowanego z Hiszpanii – Kilbuka de Ciukci. Zarowno rodzice jak i przodkowie Billego są wolni od dysplazji oraz genetycznych chorób oczu. W rodowodzie Billa jest wiele pięknych psów: multichampionów, interchampionów i championów wielu krajów, m.in: multich. Karnovanda’s Niklas Wolf, int.ch. Snowy Grove’s Blissful Brownie, ch. Karnovanda’s Alexander Wolf, Arlington Jax Hero Of Big Foot, Beringa de Ciukci.