» Panda – import Rosja

Dodano: 13 maja 2013 roku, by Justyna Wydra

panda

rodowód – kliknij

Panda jest moim pierwszym importowanym psem. Od dawna planowałam husky z hodowli specjalizującej się w sporcie, a gdy zobaczyłam zdjęcie dwutygodniowej Pandzioszki…. nie miałam wątpliwości, że ta cudna kuleczka musi dołączyć do Takunowego stada :).

Długa podróż z Moskwy do Warszawy nie zrobiła na Pandzie wrażenia. Mała wyskoczyła z samochodu jak z procy i wycałowała wszystkich po kolei :). Została miło przyjęta przez moje psy i od razu zakolegowała się ze starszą koleżanką Misją.

Panda to słodki łobuz, którego wszędzie pełno. Uwielbia spacery i szaleństwa na łące. Bardzo szybko i chętnie uczy się komend :). Nauczenie jej podstawowych poleceń z zakresu posłuszeństwa, takich jak: do mnie, siad, łapa, leżeć, obrót, zajęło dwa dni.

Pandzioszka to moja ”córeczka” – typ psa jednego pana. Wszędzie, gdzie ja – tam i ona. Jest odważna, charakterna i nie spoufala się z obcymi. To jedyny husky w moim stadzie, który…. stróżuje.

Największą nagrodą dla Pandy jest zabawa z nami, a aportowanie nigdy się jej nie nudzi. 🙂 Znajoma treserka stwierdziła, że wiele border collie mogłoby pozazdrościć naszej Pandzie aportu… 😉

Panda ma duży temperament i zapał do pracy. To pomysłowa i urocza suczka. Towarzyszyła nam m.in. podczas kręcenia teledysku z wokalistką Margaret (kliknij).

Na co dzień oprócz trenowania w zaprzęgu jeździ z nami na zajęcia z dogoterapii jako pies terapeuta.

Posiada certyfikat badania oczu z najlepszym możliwym wynikiem: eyes clear, czyli oczy wolne od chorób dziedzicznych. Panda rozpoczęła też karierę wystawową zdobywając złote medale i dwa wnioski CAC na Championa Polski.

Panda ma doskonałe pochodzenie. Jej mama Aniscar’s Evil Welcome Back Sadie o umaszczeniu pinto pochodzi z USA, ale mieszka w Rosji i czynnie pracuje w zaprzęgu. Ojciec Pandy, śnieżnobiały niebieskooki Liubov’s Day Light pochodzi z Francji, jest Championem Rosji i również pracuje w psim zaprzęgu. W rodowodzie Pandy można znaleźć psy ze znanych i cenionych hodowli: North Wapiti’s, Anadyr, Of Artic Sun, Liubov’s oraz psy, które startowały w najbardziej znanych na świecie wyścigach psich zaprzęgów Iditarod: North Wapiti’s SUPER GROVER (5 time Iditarod leader) , Tumnatki’s Bosun North Wapiti (2 time Iditarod Veteran, 1 time Iditarod Finisher) oraz Chuchinka’s San Antonio Rose (2 time Iditarod Veteran, 1 time Iditarod Finisher).