» Pomysły na… zabawy z husky

Dodano: 30 maja 2016 roku, by Justyna Wydra

Koniec wiosny i lato to okres, w którym husky nie biegają w zaprzęgu przez zbyt wysokie temperatury. Nie oznacza to, że te trzy-cztery miesiące mają nie robić nic 🙂 Trzeba być kreatywnym i wymyślić sobie i psu zajęcie, które oboje polubicie – fajną letnią rozrywkę (którą będziecie mogli kontynuować też w sezonie zaprzęgowym). 

Pomysły na… letnie zabawy z husky 🙂

CZĘŚĆ 1. FRISBEE

12 (33)

na zdjęciu nasz sheltie i husky podczas łapania frisbee i skakania przez przeszkody

…Frisbee, czyli latające talerze. Zabawa polega na tym, że człowiek rzuca talerz, a pies ma go złapać i przynieść. Husky, które od szczeniaka są uczone łapania frisbee często bardzo to lubią i chętnie robią. Z dorosłym psem też można wypracować łapanie dysków, ale czasami zajmuje mu to więcej czasu niż szczeniakowi. Podstawowe rzuty to back-hand i roller oraz floater. Najpierw to my musimy nauczyć się rzucać frisbee. Potem zaczynamy rozbudowywać w psie motywację na frisbee (FILMIK). Następnie uczymy psa łapać frisbee w locie (zobacz FILMIK). Musimy dostosować tempo i czas ćwiczeń do psa, a nie odwrotnie. To ma być zabawa 🙂 Zaczynamy od bardzo krótkich sesji. Pies ma mieć niedosyt i być ”nakręconym” na frisbee a nie znudzonym.

Dla zainteresowanych:

artykuł o podstawach frisbee: KLIKNIJ TU

filmiki instruktażowe Dog Chow Polska: KLIKNIJ TU

***

CZĘŚĆ 2. AGILITY

16 (63)

na zdjęciu wyżej Multichampiona Takuna MISJA podczas skoku przez hopkę

Sport, w którym zespół (człowiek i jego pies) pokonują w możliwie jak najlepszym czasie i unikając błędów tor przeszkód. Człowiek naprowadza psa na przeszkody głosem i gestami. Husky są szybkie, zwinne i skoczne. Wiele z nich pięknie skacze i lubi tor przeszkód. Oczywiście jak w każdej zabawie z psem nie osiągniemy nic, jeżeli nie będziemy ćwiczyć z psem motywacji (zobacz TUTAJ FILM Magdaleny  Łęczyckiej). W agility mamy różne przeszkody, mniej i bardziej trudne dla psa. Jeśli nie mieliśmy wcześniej doświadczenia z tym sportem warto zgłosić się do fajnego klubu, w którym w miłej atmosferze i pod okiem trenera nauczymy siebie i psa pracy na torze.

Dla zainteresowanych:

agility – championship final Crufts 2015 KLIKNIJ

forum o agility – KLIKNIJ 

husky w agility – filmik z zawodów KLIKNIJ 

ciekawe informacje o podstawach agility na forum Little Star – KLIKNIJ

***

Ciąg dalszy artykułu niebawem 🙂