» Maxi

Dodano: 1 marca 2011 roku, by Justyna Wydra

 

Maxima  z Leśnego Traktu (ur.  01.10.2003 r.)

Maxi adoptowaliśmy, aby uchronić ją przed schroniskiem. Miała wtedy 2 lata, była przekonana o swojej wyjątkowości. Uważała, że jest szefową całego świata 😉 Kiedy u nas zamieszkała czekało ją wiele niespodzianek, a przede wszystkim- szkolenie. Była niesamowitą uciekinierką.

Bieganie w zaprzęgu i regularne ćwiczenia z zakresu posłuszeństwa przyniosły fantastyczne efekty. Maxi stała się grzeczną, bardzo przyjacielską suczką, nie prowokowała bójek z innymi psami i reagowała na komendy. Zaczęła brać udział w zajęciach z dogoterapii i szybko rozkochała w sobie wszystkie dzieci 🙂  To bardzo zrównoważona, spokojna suczka. Kocha zabawy z innymi psami. Szczególnie… w berka. Jest szybka i zwinna.

W zaprzęgu Maxi od początku biegała bardzo szybko i z dużą pasją. Wyraźnie sprawiało jej to wielką radość i dawało upust ogromie drzemiącej w niej energii. Obecnie Maxi jest już na emeryturze, w zaprzęgu biega rekreacyjnie, a większość czasu spędza na… zasłużonym leniuchowaniu 🙂

Pochodzenie:

Rodzice Maximy to biegająca w zaprzęgu Aruba z Leszczynowego Sadu i Champion Polski PHOENIX Fortunatus. W rodowodzie Maxi można znaleźć wiele ciekawych psów. Jej dziadkami są znane samce: INT.CH, CH.PL Blaquejac’s ERYK FORTUNATUS oraz INT.CH, CH.PL Dragon Errot.